Snímání v síti Xerox WC 7120 win XP

Žádné odpovědi
vduba
Obrázek uživatele vduba
Offline
Připojen: 06/25/2009

Jak jednodušše nastavit snímání v síti na Strojích řady 7120 a pod. např. do Vašeho počítače? Často se setkáváme s tím že zákazníkovi přestane stroj scanovat do PC, popřípadě si zákazník donese nový počítač a chce aby mu tam kopírka scanovala také. Tento návod je připraven v pro windows XP Professional, máte li win W XP Home, tak to může být velký problém kvůli možnosti nastavení práv u složky.

 


Nastavení sdílené složky v počítači

  • Naploše jděte do položky Tento počítač > Disk C:\  kde vytvořte novou složku kterou pojmenujete scan.
  • Můžete si složce scan vytvořit zástupce na ploše
  • Klikněte na složku pravým tlačítkem myši a dejte Vlastnosti
  • V nově otevřeném okně klikněte na záložku Sdílení
  • Zaškrtněte volbu "Sdílet tuto složku" (viz. obr. níže)

Nastavení sdílení XP

  • Dále klikněte na položku Oprávnění kde nastavíte atributy sdílení stejně pro jednotlivé uživatele (nebo pouze pro Everyone) na: Úplné řízení: Povolit, Změnit: Povolit, Číst: Povolit. (viz. obr. níže)

oprávnění složky

 


Zjištění názvu nebo IP počítače

Aby jste mohli scanovat do Vašeho PC, potřebujete znát jeho IP adresu nebo název. Na IP adresu se může scanovat, nepoužíváte-li v síti automatické přidělování IP adres. Používáte-li ho, je dobré scanovat na Název PC.

  • Název zjistíte tak, že kliknete pravým tlačítkem myši na "Tento počítač > Vlastnosti > Název počítače" . Na řádku Úplný název počítače je název za dvojtečkou.
  • IP adresu zjistíte tak že kliknete Start > Spustit do okna napíšete cmd a potvrdíte Enter. Do nově otevřeného černého okna napíšete ipconfig a potvrdíte Enter. Vypíší se Vám řádky kde na řádeku Adresa IP: ..... je adresa, např.: 10.0.0.20 nebo 192.168.0.20 nebo jiná. To je vaše IP adresa.

 


Nastavení místa pro ukládání v kopírce

Protože kopírce potřebujete říct kam má data ukládat, je nutno v ní předdefinovat cestu k úložišti souborů, což je cesta do Vašeho PC. (Takto se to nastavuje též na sdílený síťový disk, který je nejoptimálnějším řešením pro scany v síti. Bohužel nebývá moc obvyklý.)

  • Přejděte na webové rozhraní stroje. To se dělá tak že zadáte do Vašeho internetového prohlížeče IP Adresu kopírky. (Jak zjistit IP adresu kopírky?)
  • Až se Vám otevře rozhraní stroje, kliknete na záložku Vlastnosti.
  • Nyní to může chtít jméno a heslo, proto zadejte jméno admin a heslo 1111
  • V levém menu si rozklikněte cestu Služby > Snímání v síti > Nastavení úložiště souborů.
  • Nyní buď můžete změnit výchozí úložiště souborů kliknutím na tlačítko upravit (pozor ať to nezměníte někomu kdo by to měl nastavené správně třeba z kolegů) nebo vytvořit nové úložiště kliknutím na tlačítko Přidat.
  • Nyní můžete nastavit Vaše úložiště:
  1. Popisný název: Libovolný, můžete si dát třeba PC_karel
  2. Protokol: Tady vyberte SMB
  3. Název hostitele / adresa IP a port: Zadejte vaší IP adresu nebo název počítače. Port nechte výchozí 139.
  4. Sdílet: Zde je název Vaší sdílené složky kterou jste si vytvořili v PC. Tedy třeba scan.
  5. Cesta k dokumentu: Ve sdlílené složce můžete mít až několik podsložek oddělených lomítkem např.: karel\7232\. Ale můžete nechat prázdné.
  6. Přihlašovací pověření pro přístup k místu určení: Zde zadejte Systém. Necháte-li Výzva na uživatelském rozhraní, tak se při každém scanování bude kopírka na panelu prát na přihlašovací jméno a heslo k PC.
  7. Jméno pro přihlášení, Heslo: Zde se vyplňuje jméno kterým se přihlašujete k PC. U win XP je možno v 90% nechat vyplněné admin a heslo níže také admin. Nefunguje-li admin, musíte zadat Vaše skutečné jméno pod kterým se přihlašujete do PC a skutečné heslo. Kopírka heslo potřebuje. Proto jestli ho nemáte, musíte si ho v Ovlaádacích panelech > Uživatelsé účty vytvořit.

Nastavení síťového úložiště

  • Když máte vše vyplněno, potvrďte tlačítkem Použít.
  • Nyní by již měla být kopírka schopná scanovat.
  • Ještě si upravte Výchozí šablonu v umístění Služby > Snímání v síti > Výchozí šablona kliknutím na tlačítko Upravit v položce Místo určení souboru a vyberte Vaše úložiště.
  • Na uživatelském panelu můžete začít používat DEFAULT šablonu.

Může se stát že kopírka nebude schopna zapsat do PC. Nejčastěji to způsobuje nějaký firewall. Proto je dobré ho vypnout opět v ovládacích panelech a také je dobré zakázat nebo vypnout antivir. Když pomůže vypnutí, vytvořte ve vašem firewallu pravidlo aby mohla kopírka scanovat.

Správce webu, servisní technik, WiFi hotline Vladislav Duba - +420731495046 - vduba@skori.cz