Naše vybavení

V obou našich provozovnách SKORI COPY v Jihlavě i SKORI COPY v Hradci Králové se nám od května 2013 podařilo docílit téměř 100% shody strojového vybavení, proto níže uvedené údaje platí pro oba provozy. Uvádíme pouze špičkové a stěžejní produkční stroje. Obě provozovny jsou samozřejmě vybaveny i dalšími menšími doplňkovými kopírkami a nepřeberným množstvím dokončovacích strojů a nástrojů, ale i v těchto drobnostech je vybavení obou provozů prakticky shodné!

Díky shodě strojového vybavení (a samozřejmě díky pokročilé firemní IT infrastruktuře) jsme schopni velmi snadno migrovat zakázky a dokonce i jednotlivé tiskové úlohy mezi pobočkami a snadno si tak vypomáhat v okamžicích přetížení některého z provozů nebo strojů. Jediná drobná odlišnost ve strojovém parku je u čb. produkčního stroje.

Provoz SKORI COPY používá stroj XEROX 4127CP oproti tomu SKORI COPY kde je stroj XEROX D125CP. Tento stroj je však přímým nástupcem X 4127CP a díky tomu, že konfigurace obou strojů je HW identická je i zde zastupitelnost obou strojů asi na 95%.

 

 

BAREVNÝ PRODUKČNÍ TISK A KOPÍROVÁNÍ

Pro barevný tisk/kopírování a skenování používáme špičkové laserové multifunkční stroje Xerox Color 560 s Externími RIPy CREO a XEROX DocuColor 250 s Externím RIPem Efi Fiery. Rychlost tisku/kopírování těchto strojů je 60/50  stran/minutu barevně a 65/75 stran/minutu černobíle. Tyto produkční stroje mohou tisknout/kopírovat do maximálního formátu 330x488 mm. Potiskujeme tyto materiály: 64 – 350 g/m2, papír natíraný/nenatíraný, folie, samolepky, recyklovaný papír, tabs atd. Tiskový jazyk Adobe® PostScript® 3™, PCL6c. Rozlišení 2400 x 2400 dpi. Samozřejmostí je možnost kalibrace barev pomocí I1 / efi es 1000

 

 

ČERNOBÍLÝ PRODUKČNÍ TISK A KOPÍROVÁNÍ
Pro černobílý produkční  tisk/kopírování a skenování používáme produkční stroje Xerox 4127CP (Jihlava) a XEROX D 125CP (Hradec Králové).

Oba stroje ve stejné maximální konfiguraci: velkokapacitní zásobník velkých archů, tiskový stroj, profesionální finišer s možnostmi: šití v jednom nebo 2 bodech až 100 listů, děrování 2 nebo 4 díry, sklad Z/C plus dvojsklad A3, podavač předtištěných dokumentů, vazba V1 se 2 sponkami maximálně 25 archů (100 stran brožura V1), modul Square Fold Trimmer = čelní ořez V1 brožury a tvarování hřbetu V1 do tvaru falešné V2.

Rychlost tisku je 125 stran/minutu  -  tedy 2 strany A4 za vteřinu – to řadí tento stroj bezesporu ke špičce v oblasti digitálních tiskových řešení. Jednoprůchodový dvouhlavý skener skenuje rychlostí až 100 obrazů za minutu v případě jednostranných i oboustranných předloh. Rozlišení tisku je vynikajících 2400 × 2400 dpi tisku s polotónovým rastrem 106 lpi (výchozí) nebo 150 lpi (režim vysoké kvality) při dosažení 256 odstínů šedé při maximálním rozlišení. Optické rozlišení skenování 600 × 600 dpi s osmibitovým rozlišením stupňů šedi (256 odstínů).

 

 

VELKOFORMÁTOVÝ BAREVNÝ TISK A KOPÍROVÁNÍ

Pro barevný velkoformátový tisk/kopírování a skenování používáme v současnosti nejlepší řešení na trhu stroje Océ ColorWave 600 ve spojení se skenerem Océ TC 4. Tato kombinace představuje nesmírně produktivní a kvalitní řešení. Tiskový stroj Color Wave 600 využívá patentovanou technologii Océ Crystalpoint a tonerové perly a díky tomu má nepřekonatelnou univerzálnost použití od čárové CAD grafiky přes GIS dokumenty až třeba po plakáty pro venkovní výlep, protože díky voskové konzistenci barviva je výtisk odolný vůči vodě! Tato technologie je na rozdíl od klasického inkoustového tisku nenáročná na kvalitu papíru a velkou většinu tisků tak lze realizovat na obyčejný 80gsm papír, což snižuje náklady na tisk a přitom si zachovává bezkonkurenční kvalitu tisku a také rychlost – kdy výkres A0 jsme pro Vás schopni vytisknout za méně než 1 minutu! Rozlišení tisku je 600 x 600 DPI.  Rovněž skener TC 4 je unikátní – používá kvalitní CCD snímač (na rozdíl od většiny low-end skenerů s technologií CIS) a osvědčený Océ koncept s jednoduchým systémem zrcadel nenáročných na údržbu. Skener má fyzické rozlišení 575 DPI, maximální pak 600 DPI. V Jihlavě máme stroj CW 600 se zásobníky na 6 rolí, v Hradci Králové se zásobníky na 4 role.

 

 

VELKOFORMÁTOVÝ ČERNOBÍLÝ TISK A KOPÍROVÁNÍ

Pro černobílý velkoformátový tisk/kopírování a skenování používáme stroje Océ TDS 600 se zásobníky na 6 rolí papíru a jedním podavačem řezaných papírů, což je maximální konfigurace tiskárny. Jedná se o velmi spolehlivé osvědčené stroje, které nám umožňují díky všem formátům papíru přímo ve strojích a rychlosti tisku 5 m výkresů za minutu  opravdu rychle zvládnout libovolnou zakázku.

 

 

VELKOFORMÁTOVÝ FOTOREALISTICKÝ TISK

Od května 2013 používáme nejmodernější tiskové plotry A1+ EPSON Stylus Pro 7900. Tyto špičkové plotry ještě dál posouvají již tak špičkové možnosti fotorealistického velkoformátového tisku a mimo jiné tisknou také rychleji než předchozí generace EPSON Stylus 7880, které jsme používali dosud. Stroj EPSON Stylus Pro 7900 tiskne s pomocí celkem 11 inkoustů (obsahuje 2 druhy černé – foto a matt, a podle typu tisku ji automaticky volí), tiskne vždy celkem 10 barvami se zcela novou doplňkovou zelenou a oranžovou barvu, dále má v sobě celkem 3 odstíny černé (šedé), tiskne s rozlišením až  2880x1440 DPI. Na trhu nenaleznete nic lepšího

 

 

KALIBRACE A SPRÁVA BAREV

XRite / GretagMagbeth Eye-One (CREO I1 / EFI ES 1000) spektrofotometr
Změří libovolnou barvu na jakémkoli podkladu. Přímá komunikace s nástroji EFI Colorproof jej povyšuje na nepostradatelnou součást systému. Slouží jako měřicí nástroj kontroly a certifikace a lze jej využít pro zjištění Lab hodnot vlastní přímé barvy a ve spojení s dalším SW, i pro ICC kalibraci materiálů a tiskáren. Součástí je SW na kalibraci monitorů, protože sonda měří jak odrazové materiály (papír), tak emisní hodnoty (monitor, LCD).

 

 

MONITORY

MONITOR EIZO S2231W 22“

  • Širokoúhlá obrazovka S-PVA (widegamut 92%AdobeRGB) s poměrem stran 16:10
  • 10-bitové zpracováním signálu pro spolehlivou a neutrální reprodukci obrazu
  • Rozlišení 1680 x1050 bodů, možnost zobrazení menších rozlišení 1:1
  • Odezva 8 ms (ve středních tónech – Overdrive), kontrast 1500 :1, rozsah jasu 40 - 250 cd/m²
  • Senzor pro automatickou optimalizaci jasu
  • Nastavení sytosti barev a gradace (gama 1.8 - 2.2)